história skupiny P.S.

1999
Na slovenskom hudobnom trhu sa objavuje skupina P.S., jej zakladajúcimi členmi sú Magdaléna Vyletelová, Braňo Jančich a Michal Mošať. Prvým singlom, ktorý rezonuje rádiovým éterom je pieseň "Ži!", ktorej slová pochádzajú z Magdinho pera a predstavujú jej absolútnu textársku prvotinu. Skladba, ktorá sa nahrávala v bratislavskom študiu Ebony pod vedením Juraja Kupca a hosťujú na nej bubeník Martin Valihora a bassgitarista Maťo Gašpar, sa umiestňuje na popredných priečkach viacerých slovenských hitparád.

2000 - 2001
Skupina podpisuje, už len vo dvojici, zmluvu s vydavateľstvom Forza na nahranie svojho debutového albumu. Na jeho výrobu si pozýva muzikantov Maťa Gašpara a Marcela Buntaja. Album vychádza pod názvom "Dobré ráno" 24.9.2001 opäť pod producentským dohľadom Juraja Kupca. Najúspešnejšími singlami z albumu sú "Neváhaj a zhasni"(skladba má až piatich autorov!), "Čítam ti z ruky"(tentokrát Magdina hudobná prvotina) a coververzia piesne z filmu Fontána pre Zuzanu "Nemožná". Braňo a Magda sa zoznamujú s Jimim a rodí sa koncertné zloženie kapely: Jimi Cimbala - elektrická gitara, Tomáš Veselický - elektrická gitara, Lukáš Olage - basa, Tomáš Garček - klávesy a Radovan Holubek - bicie.

2002 - 2003
Kapela ponúka svoje demo vydavateľstvu Universal Music a nahráva v bratislavskom štúdiu Ivory svoj druhý album s názvom "Všetko naopak". Svetlo sveta uzrie 1.4.2003. a P.S. na ňom predstavujú trocha tvrdšie skladby ako doposiaľ "Ja dobre viem", "Možno sa dá". Bonusový song "Pieseň pre Maja" je spomienkou na kamaráta Mária Kleina (moderátor TV Markíza † január 2002). Z kapely odchádza klávesák Tomáš Garček a nahrádza ho Brunno Oravec. P.S. vyráža na svoje turné "Všetko naopak", v rámci ktorého sa predstavuje v 16-tich slovenských mestách. Mimo turné si kapela v priebehu rokov 2002-2003 pripisuje na konto vyše 100 odohraných koncertov.

2004 - 2005
Tretí štúdiový album "psinfo.sk"  uvádzajú krstom do života Jožo Ráž a Vašo Patejdl. Titulnou skladbou sa stáva  balada "Ak mám o teba prísť", ktorej videoklip hráva aj česká hudobná stanica TV Óčko. 28. augusta 2004 si kapela zahrá na rozlúčke s letom na Seneckých Jazerách pred skupinou Elán. Po odprezentovaní rockového singla "Jediný" kapela dostáva v júni 2005 ponuku stať sa predkapelou Avril Lavigne na jej vystúpeniach v bratislavskej Incheba Expo Aréne a v pražskej T-mobile Aréne, kam si odskočí odbiť svoju českú premiéru z Egypta, kde práve natáča videoklip k piesni "Každý zvlášť". Práve po poslednom menovanom koncerte sa v českých médiách objavuje k ich vystúpeniu množstvo pozitívnych recenzií. O pár týždňov neskôr sa do povedomia fanúšikov dostáva duet Magdy a kontroverzného Roba Miklu s názvom "Mne ku šťastiu stačí", odpremiérovaný na odovzdávaní cien TOM 2005 v Televízii Markíza. CD "psinfo.sk" je na základe predaja v Slovenskej republike ocenené zlatou platňou.

2006
Prvou ochutnávkou zo štvrtého pripravovaného albumu, ktorý nesie názov "Bez zbytočných rečí" sa stáva skladba "Ja a ty". K nej vzniká videoklip s Magdiným scenárom a jeho kreslené postavičky, ktoré sa tešia mimoriadnej obľube tak dostávajú priestor na promo tričkách a nálepkách. Album sa nahráva najdlhšie zo všetkých albumov, s prestávkami 8 mesiacov a jeho natáčanie začína v Pražskom štúdiu SONO RECORDS a v priebehu roka 2006 pokračuje v štúdiu Juraja Kupca BABYLON. Na albume hosťujú Marcel Buntaj, Maťo Gašpar, Emil Frátrik, Marián Čekovský. Práve s Čekym vzniká neplánovaný duet, pieseň " Bez lásky málo máš" . Čeky je totiž pozvaný do štúdia na nahrávanie klavíra ale pieseň sa mu natoľko zapáči, že ju s Magdou aj naspieva. Skupina na letných festivaloch natáča svoj prvý koncertný videoklip na ďalší singel, pieseň s názvom "Poviem ti".  Trošku smutnú premiéru má v poradí tretí singel z albumu, "Na ničom nezáleží", ktorý zaznieva na pohrebe Magdinej starej mami. Mimochodom jej reálna fotka nachádza svoje miesto v obrázkovej podobe tejto piesne.
 

2007
Z koncertnej kapely odchádza Lukáš Olage, ktorého zlákala Veľká Británia a nahrádza ho bývalý člen skupiny Babylon Ivan Zadrabaj. Vo februári kapela vyráža na svoje československé turné. Do apríla hosťuje na turné Mekyho Žbirku s názvom "30", kde sa so svojou tvorbou predstavuje českému publiku v desiatich mestách. Šnúra koncertov vrcholí vystupením v Pražskej Lucerne tretieho apríla. Následne absolvuje P.S. desať koncertov na Slovensku spolu s kapelou Gladiator. Do povedomia fanúšikov sa dostáva singel "Nič nie je stratené", ku ktorému vzniká zaujímavý videoklip ako zostrih všetkých dovtedajších klipov. 19.11.2007 vychádza retrospektíva celého bytia kapely P.S. pod názvom BEST OF. Obsahuje nielen CD všetkých singlov, ale aj bonusový DVD nosič, ktorý dokumentuje históriu kapely kompletným archívom 20 videoklipov.


2008
Po rozpade dlhoročného vzťahu Magdy a Braňa si skupina dáva po rokoch aktívneho účinkovania pauzu a objavujú sa prvé informácie o konci kapely. Magda sa predstavuje v muzikáli FONTÁNA PRE ZUZANU, kde hrá úlohu Maji, ku ktorej sa neodmysliteľne viaže skladba "Nemožná". Práve tú  Magda naspievala a zaradila na debutový album P.S.. Napriek novej balade "Dotyk lásky" sa po určitom čase kapela P.S. neoficiálne rozpadá. Magda do budúcnosti pripúšťa jej obnovenie, ale už bez Braňa Jančicha. Ten už o kapelu nejaví záujem a prenecháva jej možné budúce fungovanie Magde.

2011
Magda natrafí na sociálnej sieti na Maroša Repíka, ktorý v začiatkoch skupiny P.S. vypomáhal na niektorých akciách ako bubeník. Slovo dáva slovo a Maroš Magde predstavuje nových členov kapely: Maroš Repík - bicie, Stanislav Vachuna - basa, Matej Mikloš - klávesy a Tomáš Kešiar - gitara. Od tohto momentu je Magda jediným pôvodným členom skupiny P.S.. Nasleduje fáza niekoľkých týždňov v skúšobni a všetky skladby P.S. dostávajú nový šat.

2012 - 2013
Kapela nahráva singel "Tvoje dobro". Autorkou skladby je Magda a text si počkal v šuflíku na svoju premiéru vyše 10 rokov. V auguste roku 2012 z kapely odchádza gitarista Tomáš Kešiar, ktorý je žiakom známeho slovenského gitaristu Vadima Bušovského a na jeho miesto prichádza Rastislav Rigo. Vo februári 2013 kapela vymieňa aj klávesáka a do P.S. prichádza ako posledný z aktuálneho zloženia skupiny Martin Kahan. 

2014 - sučasnosť
Skupina P.S. skúša, koncertuje a najnovšie pracuje na aranžoch nových pesničiek!!!

 

 

 

      


 

 

Kontakt

www.skupinaps.sk manažér:
Maroš Repík
0903/410 136
skupinaps@skupinaps.sk